Mieszkanie Plus w Nakle nad Notecią zaprojektuje Atelier Tektura

  • 4 października spółka PFR Nieruchomości podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowej z pracownią architektoniczną Atelier Tektura
  • Ruszyła ankieta dla zainteresowanych mieszkaniami w ramach programu Mieszkanie Plus, która jest dostępna na stronach: ankiety.mplus.pl/naklonadnotecia oraz www.naklo.pl
  • Budowa 190 Mieszkań Plus w Nakle nad Notecią ma ruszyć w IIIQ 2020 roku

 

Celem uruchomionej ankiety jest zbadanie preferencji rodzin zainteresowanych najmem mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus w Nakle nad Notecią. Wśród pytań znajdują się zarówno te dotyczące preferowanego metrażu oferowanych mieszkań, a także rodzaju umowy – najmu instytucjonalnego lub najmu z dojściem do własności. Ankieta jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią www.naklo.pl oraz na stronie inwestora PFR Nieruchomości S.A. Ankiety dostępna jest także w formie papierowej w siedzibie nakielskiego urzędu.

Link do ankiety: www.ankiety.mplus.pl/naklonadnotecia

Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus w Nakle nad Notecią będzie realizowana na działce w rejonie ulicy Mroteckiej. Zgodnie z przygotowaną koncepcją, wybudowane zostaną cztery pięciokondygnacyjne bloki, w których powstanie 190 mieszkań o średniej powierzchni 51 mkw. Inwestycję zaprojektuje pracownia architektoniczna Atelier Tektura Barbara Kozielewska, laureat jednego z konkursów architektoniczno-urbanistycznych organizowanych przez PFR Nieruchomości.

 

To radość, że miasto w województwie kujawsko-pomorskim, po tej stronie Wisły, będzie realizowało program Mieszkanie Plus. Cieszę się, że nie tylko duże miasta jak Toruń, gdzie dziś został złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus, ale też mniejsze jak Nakło, przystępuję do tego programu. Nakło nad Notecią jest przykładem tego samorządu, który potrafi wykorzystywać wszystkie szanse i potrafi stawiać na takie priorytety, które są możliwe do realizacji przy wsparciu samorządowym, czy też rządowym. Ta inwestycja wpisuję się w potrzeby mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, potrzeby nakielanmówił wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

 

Potrzeby mieszkaniowe w naszej gminie są duże. Mieszkańcy nam je stale sygnalizują i z rozmów wynika także, że są oni zainteresowani tym programem. Uchwałę o realizacji programu Mieszkanie plus w Nakle nad Notecią Rada Miejska podjęła jednogłośnie, zatem to też pokazuje, że jest wola i chęć działania. – wskazał przewodniczący rady miejskiej Paweł Wiśniewski

 

Nakło nad Notecią jest rozwijającym się miastem. Inwestujemy w infrastrukturę drogową, obiekty sportowe – to wielkie przedsięwzięcia, które przyciągają przedsiębiorców, a ci z kolei zwielokrotnią miejsca pracy w naszym mieście. Teraz czas na to, aby zacząć zatrzymywać mieszkańców w naszej gminie, aby nasza mogła proponować mieszkańcom osiedlanie się w Nakle nad Notecią. To osiedle, które powstanie, to szansa na rozwój dla naszego miasta podkreślał wiceburmistrz miasta Piotr Kalamon.

 

Bez partnerstwa dzisiejsze wydarzenie, przejście tej inwestycji w fazę projektowania, nie było by możliwe. Jak zaczynaliśmy ten program, to część samorządów podchodziła do niego z rezerwą, Nakło było jednym z tych odważnych miast, które chętnie i z dużym zaangażowaniem podeszło do tego tematu i dzięki temu możemy dziś mówić o tej inwestycji zaznaczał Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości S.A.

 

Obok inwestycji w Nakle nad Notecią, najbardziej zaawansowanym projektem w województwie kujawsko-pomorskim jest Toruń. 4 października 2019 roku w toruńskim Urzędzie Miasta został złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę dla 320 Mieszkań Plus przy ul. Okólnej. Zakładany termin rozpoczęcia inwestycji to I kwartał 2020 roku.

 

W ramach programu Mieszkanie Plus trwa projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań, kolejne 18 tysięcy oczekuje na decyzje inwestycyjne. W toku analiz due diligence znajduje się ponad 20 tysięcy mieszkań w całej Polsce.

 

Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już blisko 150 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł. Z kolei w Wałbrzychu wsparcie sięga blisko 420 złotych miesięcznie.

 

Zobacz także:

www.mplus.pl

www.infonajem.pl

Kontakt z infolinią: 801 801 596

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Język | Language

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Polityka prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close